FAQ2022-12-29T10:11:47+00:00

Likwidacja Spółdzielni "Krakowska Elektrownia Społeczna"

W związku z niepowodzeniem wprowadzenia na rynek przyjętych modeli biznesowych, Walne Zgromadzenie Spółdzielni "Krakowska Elektrownia Społeczna" w dniu 28.12.2022 r. podjęło decyzję o otwarciu likwidacji Spółdzielni.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Ile zaoszczędzę z KES?2021-03-08T20:04:04+00:00

To zależy od możliwości, jakie daje Twój dach oraz od Twoich obecnych kosztów energii. Prześlij do nas informacje, korzystając z formularza, a my przedstawimy Ci ofertę, w której zobaczysz ile zaoszczędzisz dzięki korzystaniu z instalacji dzierżawionej od KES.

Jak działa KES?2021-03-08T19:44:25+00:00

Instalujemy na Twoim dachu mikroelektrownię fotowoltaiczną, jednak Ty nie wydajesz ani złotówki na tę inwestycję. Całe ryzyko finansowe i techniczne bierzemy na siebie. Po prostu pozwalasz nam umieścić na swoim nieużywanym dachu instalację PV, z której będziesz wytwarzał dla siebie tańszą i czystą energię.

Instalacje dzierżawione od KES są przyłączane do istniejącej sieci elektrycznej i z nią współpracują. Zachowujesz  swoją umowę z dotychczasowym sprzedawcą energii i operatorem sieci dystrybucyjnej. Energia wytwarzana przez instalację dzierżawioną od KES zastępuje część energii kupowanej od obecnego sprzedawcy. W przypadku prosumentów nawet do 100% dzięki rozliczaniu energii wprowadzanej do sieci i pobieranej z niej na zasadzie “opustów”. Pozostałą część energii pozyskujesz w dotychczasowy sposób.

Skąd płyną oszczędności przy współpracy z KES?2021-03-08T19:55:57+00:00
  • Energia elektryczna wytwarzana jest z mikroinstalacji fotowoltaicznych, które umieszczamy bezpośrednio u odbiorców. Dzięki temu odbiorca nie ponosi kosztów dystrybucji energii.
  • Przedsiębiorcy dodatkowo oszczędzają na redukcji kosztów opłaty mocowej.
  • Energia OZE jest coraz tańsza w przeciwieństwie do dynamicznie rosnących cen energii pozyskiwanej z paliw kopalnych.
  • KES tworzą osoby, których motywacje skupiają się na ochronie klimatu. Minimalizujemy w ten sposób wszystkie koszty inne niż inwestycyjne.
Czy korzystanie z instalacji KES jest zgodne z prawem?2021-03-08T19:35:05+00:00

Tak! Zawieranie umów dzierżawy pomiędzy właścicielem instalacji PV, a korzystającym z niej jest zgodne z polskim prawem. Dzierżawca ma te same prawa i obowiązki, jakie miałby przy własnej inwestycji w instalację PV. W szczególności może być prosumentem i bilansować nadwyżki energii wprowadzanej do sieci lub korzystać z możliwości sprzedaży nadwyżek do Sprzedawcy Zobowiązanego. 

Jak rozpocząć współpracę z KES?2021-03-08T20:00:38+00:00

Jeżeli dysponujesz odpowiednią powierzchnią dachu, na którym moglibyśmy umieścić mikroinstalację PV napisz do nas podając:

  • Adres budynku i wskazówki, które pozwolą zidentyfikować obiekt na mapie. Pozwoli nam to na wstępną analizę potencjału solarnego dachu.
  • Taryfę oraz roczne zużycie energii elektrycznej. Pozwoli nam to oszacować wielkość instalacji. 
  • Cenę energii z dystrybucją netto [zł/MWh].

Po otrzymaniu tych informacji przedstawimy Ci ofertę i kalkulację oszczędności.

Napisz do nas!

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania? Napisz do nas!

Dołącz do Krakowskiej Elektrowni Społecznej!