FAQ2020-03-20T22:11:25+00:00

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Ile zaoszczędzę z KES?2020-03-15T19:42:38+00:00

To zależy od możliwości jakie daje Twój dach. Prześlij do nas informacje o swoim dachu, korzystając z formularza, a my przedstawimy Ci ofertę, w której zobaczysz ile zaoszczędzisz dzięki energii z KES w 2 wariantach do wyboru:

  1. KES – Zawsze Taniej – płacisz zawsze mniej o ustalony % od aktualnej taryfy Twojego sprzedawcy energii. Cena waloryzowana jest na początku każdego kolejnego roku.
  2. KES – Bez Podwyżek – przez cały okres trwania umowy płacisz tą samą stawkę, niezależnie od rosnących cen energii elektrycznej na rynku. Cena waloryzowana jest wyłącznie o wskaźnik inflacji.
Jak działa KES?2020-03-12T17:21:26+00:00

Instalujemy na Twoim dachu mikro elektrownię fotowoltaiczną, jednak Ty nie wydajesz ani złotówki na tę inwestycję. Całe ryzyko finansowe i techniczne bierzemy na siebie. Po prostu pozwalasz nam wykorzystać Twój nieużywany dach, żebyśmy mogli Ci dostarczyć tańszą i czystą energię.

Instalacje KES są przyłączane do istniejącej sieci elektrycznej i z nią współpracują. Twoja umowa z dotychczasowym sprzedawcą energii i operatorem sieci dystrybucyjnej pozostają bez zmian. Energia wytwarzana przez instalację KES zastępuje część energii kupowanej od obecnego sprzedawcy. W przypadku prosumentów nawet do 100% dzięki rozliczaniu energii wprowadzanej do sieci i pobieranej z niej na zasadzie “opustów”. Pozostałą część energii pozyskujesz w dotychczasowy sposób.

Dlaczego ceny energii od KES są niższe?2020-03-16T17:38:12+00:00
  • Energię elektryczną pozyskujemy z mikro elektrowni fotowoltaicznych, które instalujemy bezpośrednio u odbiorców. Dzięki temu nie ponosimy kosztów dystrybucji energii.
  • Energia OZE jest coraz tańsza w przeciwieństwie do dynamicznie rosnących cen energii pozyskiwanej z paliw kopalnych.
  • Budujemy KES pracą społeczną osób, których motywacje skupiają się na ochronie klimatu. Minimalizujemy w ten sposób wszystkie koszty inne niż inwestycyjne.
Czy zakup energii od KES jest zgodny z prawem?2020-03-11T22:02:26+00:00

Tak! Zawieranie umów PPA (Power Purchase Agreement) bezpośrednio pomiędzy wytwórcą a odbiorcą jest zgodnie z polskim prawem. Dostawa energii może się odbywać bezpośrednio do sieci wewnętrznej odbiorcy z instalacji znajdującej się na jego obiekcie (tak działa KES), przez dedykowaną linię dystrybucyjną lub sieć OSD (w Krakowie – Tauron). Nadwyżki wytwarzanej energii KES będzie sprzedawać do sieci na podstawie art. 41 i 42 ustawy o OZE.

Jak rozpocząć współpracę z KES?2020-03-11T22:10:50+00:00

Jeżeli dysponujesz odpowiednią powierzchnią dachu, na którym moglibyśmy zainstalować mikro elektrownię napisz do nas podając:

  • adres budynku i wskazówki, które pozwolą zidentyfikować obiekt na mapie. Pozwoli nam to na wstępną analizę potencjału solarnego dachu.
  • Taryfę oraz roczne zużycie energii elektrycznej. Pozwoli nam to oszacować wielkość instalacji. 
  • Cena energii z dystrybucją netto [zł/MWh].

Po otrzymaniu tych informacji przedstawimy Ci ofertę i kalkulację oszczędności.

Napisz do nas!

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania? Napisz do nas!

Dołącz do Krakowskiej Elektrowni Społecznej!