Co przyniesie nam 2021? Opłata mocowa = podwyżki cen energii.

oplata-mocowa-2021-bedzie-drozej

Już od początku jesieni jest o niej głośno, zacznie obowiązywać od stycznia a my znamy jej cenę (zobacz: https://bit.ly/2ISghqM). W 2021 wyniesie ona 45 zł za MWh, zatem co to oznacza dla odbiorców końcowych? Dla przeciętnego gospodarstwa domowego zużywającego 3MWh rocznie, rachunki mogą być wyższe o ponad 100 zł. Dodatkowo, w związku z opłatą mocową sprzedawcy energii planują kilkunastoprocentowy wzrost swoich cen, a to może podwyższyć roczne opłaty o nawet 200 zł. Jeszcze więcej zapłacą przedsiębiorcy – u nich opłata zależeć będzie od pory dnia. Więcej informacji poznacie wkrótce.

Spadek rentowności górnictwa, pandemia koronawirusa a także coraz bardziej restrykcyjne wymogi Uni Europejskiej sprawiają, że takie działąnia mogą być jednak konieczne. Ale dlaczego konsekwencje ponoszą osoby indywidualne i drobni przedsiębiorcy, którzy teraz, bardziej niż kiedykowiek potrzebują utrzymać płynność finansową?

Krakowska Elektrownia Społeczna kontra opłata mocowa

Powyższy scenariusz może dotyczyć większości z nas ale wcale nie musi. Dzięki współpracy z Krakowską Elektrownią Społeczną (KES) znacznie obniżysz rachunki ponieważ energia z instalacji KES jest wolna od opłaty mocowej i podwyżek. Zobacz ile możesz zaoszczędzić z KES klikając w link: https://elektrowniaspoleczna.pl/tania-energia-z-kes/.

Oszczędzasz pieniądze i chronisz klimat

KES dba nie tylko o Twój portfel ale również o czyste powietrze w Polsce. Dołóżmy do tego zapobieganie zmianom klimatu poprzez demokratyzację energetyczną i wspieranie naszego kraju w transformacji systemu energii. Dzięki zwiększaniu mocy w fotowoltaice, wspólnie z Tobą dbamy o to aby coraz mniej energii w Polsce pochodziła ze szkodliwego węgla kamiennego i brunatnego.

Działajmy teraz!

Nie wiesz jaki powinien być Twój kolejny krok? Skorzystaj z naszego formularza: https://elektrowniaspoleczna.pl/kontakt/ i opisz swoją sytuację, a my znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!