Ceny prądu w 2022 zaskakują nie tylko gospodarstwa domowe

Ceny prądu 2022 - Szpitale czekają na wsparcie rządu Ostatnie podwyżki cen energii elektrycznej uderzą we wszystkich, włączając w to podmioty, które korzystają z taryf C. Podczas gdy przeciętne domostwo zapłaci około 25 % więcej, szpitale mogą spodziewać się aż 300 % wyższych rachunków w związku z wysokością zmian ceny prądu w 2022. Co zrobi z tym rząd? Szpitale wystosowały apel do ministra zdrowia (Czytaj więcej)

Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmiana, obciążone pacjentami covidowymi szpitale mogą mieć ogromne problemy finansowe w tym roku. Jednym ze sposobów obniżenia rachunków jest inwestycja w fotowoltaikę i własna produkcja czystej energii bezpośrednio na Twoim dachu. Cały proces od projektu do montażu a następnie optymalizacji zużycia energii, przebiega pod okiem doświadczonych specjalistów.

 

Inwestycja bez kosztów wejściowych?

Z pomocą przychodzi Krakowska Elektrownia Społeczna z ofertą dla szpitali i innych podmiotów gospodarczych (zobacz). Z nami zabezpieczysz część swojego budżetu i skupisz się na jakości świadczenia usług. Skontaktuj się z nami poprzez formularz dostępny na tej stronie a my odezwiemy się do Ciebie tak szybko jak to możliwe. Bez względu na to czy prowadzisz zakład produkcyjny, jesteś właścicielem tartaku czy dyrektorką szpitala, my jesteśmy w stanie znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Kierując się ochroną klimatu oraz Twoją wygodą, gwarantujemy kompleksową usługę!

Ceny uprawnień CO2 zwalają z nóg

W ciągu ostatnich 3 miesięcy, ceny uprawnień do emisji CO2 wzrosły z ok. 60 euro/t do prawie 90 euro/t czyli o ponad 30%. Jeżeli porównamy to do cen z grudnia 2020, mówimy o 300% wzroście a w stosunku do 2018 to 1400% (CIRE 2018)! Obecnie, ta opłata stanowi między 60 a 70 % ceny prądu elektrycznego.

ceny-co2-2022-ets

ICE, 2022

 

Czy możemy coś z tym zrobić? 

Polityka unijna jest na tyle silna, że pozostaje nam zadbać o produkcję własną. Dlatego instalacja fotowoltaiczna na dachu oraz maksymalizacja autokonsumpcji powinny choć trochę zreperować nasz budżet. Skontaktuj się z nami już dziś korzystając z naszego formularza i ciesz się czystą i tanią energią.